canlı destek

Mezuniyet

mezuniyet 2018 kapak

E.Ü. Su Ürünleri Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 33. Dönem Mezuniyet Töreni

TÖREN YERİ VE ZAMANI

Yer: EÜ Su Ürünleri Fakültesi (Yeni Bina) Binbir Gıda Konferans Salonu

Tarih: 10 Temmuz 2019 (Çarşamba)

Saat: 15:00

Prova: 09 Temmuz 2019 (Salı) | 10:00 - 12:00 | Binbir Gıda Konferans Salonu
 

TÖREN PROGRAMI (TASLAK)

  • Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı
  • E.Ü. Su Ürünleri Fakültesi Dekan Prof. Dr. Uğur SUNLU'nun konuşması
  • E.Ü. Rektörü Prof. Dr. Necdet BUDAK'ın konuşması
  • Fakülte birincisinin konuşması
  • Dereceye giren öğrencilere ödül töreni ve Mezuniyet belgelerinin dağıtılması
  • Tören sonu ve kep atma
  • Kokteyl

 

Önemli Notlar:

1- Mezuniyet törenine katılacak tüm öğrencilerin provaya katılmaları zorunludur.

2- Prova günü nüfus cüzdanı karşılığında cübbeler teslim edilecektir. Nüfus cüzdanı olmayanlara cübbe verilmeyecektir.

3- Prova günü bayan öğrencilerin törende giyecekleri ayakkabılarını yanlarında bulundurması gerekmektedir.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

1- Prova ne zaman?

 09 Temmuz 2019 Perşembe 10:00 - 12:00 saatleri arasında Binbir Gıda Konferans Salonu'nda yapılacaktır. 

2- Provalara gelemezsem, törene katılabilir miyim?

Hayır. Törende sahneye çıkış sırası ve yerleşme provalarda belirlendiğinden, provalara gelmezseniz törene katılamazsınız. Hiçbir provaya katılmadan, tören günü gelip törenin düzenini bozamazsınız. Çünkü provalara gelmediğiniz için sahnede nerede duracağınız belli olmaz.

3- Provaya gelirken yanımızda ne getireceğiz?

Provaya gelirken yanınızda mutlaka nüfus cüzdanınız olmalı. Prova bitiminde nüfuslarınızı vererek cüppelerinizi alacaksınız. Yanınızda nüfusunuz yoksa alamazsınız.

4- Provaya hangi kıyafetle geleceğiz?

Provalara serbest kıyafetle gelebilirsiniz. Prova günü özellikle bayanlar, tören günü giyecekleri topuklu ayakkabıları yanlarında getirsinler. Sahnede boylarınıza göre sizi yerleştirebilmek için bu çok önemli bir konu. Provaya topuksuz gelip törene topuklu çıktığınızda boy dağılımları seyirciler açısından iyi görünmüyor. Bunun tam tersi de söz konusu. En doğrusu, provaya topuklu ayakkabılarınızı yanınızda getirmeniz. Erkekler provalara gelirken serbest kıyafetle gelebilirler.

5- Tören günü cüppenin altındaki giysilerimiz nasıl olmalı?

Erkekler tören günü şortla, kısa pantolonla, parmak arası terlikle, sandaletle veya spor ayakkabı ile gelmesinler, cüppenin altında komik ve özensiz görünüyor.
Bayanlar çok yüksek topuklu giymesin, çünkü tören günü basamaklı sehpaya inip çıkması sorun olabiliyor.
Erkekler ve bayanların ayakkabı rengi seçimi mümkün olduğunca koyu olsun. Cübbeler lacivert olduğu için görüntü birlikteliği açısından daha güzel oluyor.
Tören sırasında sahnede bayılmamanız için öğlen mutlaka yemek yemelisiniz. Özellikle bayanlar, sabahki provadan hemen sonra kuaförlere koştuklarından bir şeyler yemek için vakitleri kalmıyor ve törene kadar aç kalıp tören sırasında da bayılıyorlar. Bu konuya dikkat edin. Her yıl bu sıkıntı yaşanıyor. Törenin ilerleyişini aksatan bu gibi durumlar için öğrencilerimiz provalarda bu yıl da uyarılacaklar.

6- Törene katılamazsam mezun olamaz mıyım?

Mezun olursunuz tabii ki, sadece töreniniz eksik olur. Törene katılmayanlar hayatta bir defa yaşanacak olayı kaçırmış olurlar.

7- Aileden gelecek kişi sayısı sınırlaması var mı?

Tabii ki yok, tören sizin töreniniz.

8- Aileler salona kaçta alınacak?

14:00'te kapılar açıldığında aileler soğutulmuş salondaki yerlerini alacak. 14:00'den çok önce ailelerin gelmesi, dışarıdaki sıcak yüzünden tavsiye edilmez. Çünkü salonda hazırlıklar süreceğinden aileleriniz salona alınmayacaklar. Bu konuda bizi, daha doğrusu ailelerinizi zor durumda bırakmamanızı öneriyoruz.

9- Protokol koltukları nasıl organize edilecek?

Fakültemiz akademik personelinin, davetli konuklarımızın oturması için ön sıralar protokole ayrılacak. İlk üç ön sıra protokol için ayrılacak ve kırmızı PROTOKOL yazıları yapıştırılacak. Aileler 4. sıradan itibaren salonda istedikleri yerlere oturabilir. Bu konuda ailelerinizi bilgilendirmeniz gerekmektedir.

10- Tören bittikten sonra bir kokteyl var mı?

Tabii ki her yıl düzenlendiği gibi, bu yıl da bir kokteyl yapılacak. Kokteylimiz sırasında salonda ve dışarıda bol hatıra foto ve video çekimi de olacak. O yüzden tören biter bitmez gitmece yok.

11- Tören bittikten sonra elinde kamerayla gezen ve sürekli bizi çeken arkadaşlar kimler?

Fakülte olarak her sene mezuniyet törenini HD kameralarla çekip hiçbir fakültenin yapmadığı şekilde emek harcayarak, bunu özel olarak montajlayarak öğrencilerimize vermekteyiz. Bu yıl kamera sayısını arttırdık. Gerek provalarda, gerek tören sırasında, gerekse tören sonrasında elinde HD kamera ile sizi kayıt eden arkadaşları görürseniz, mezuniyet videosunda yer alacağınızı bilin. Kameraya el sallayın ve gülümseyin

12- Tören bittikten sonra cüppeleri iade ediyor muyuz?

Evet. Tören bittikten sonraki toplu hatıra foto ve video çekimlerinden sonra aynı gün tören kıyafetlerini iade ediyorsunuz. Nüfus cüzdanlarınız geri alıyorsunuz.

13- Tören günü cüppeleri veremezsek?

Tören günü mutlaka vermelisiniz. Çünkü bu kıyafetleri başka fakülteler de törenlerde kullanıyorlar. Biz de Mediko ile buna göre anlaşma yapıyoruz ve anlaştığımız gün teslim etmek zorundayız.

14- Törenden önce cüppelerimizi yıkatabilir miyiz?

Cübbelerin kumaşı saten olduğu için yıkamada bazı sorunlar yaşanabilir; çekme, sarkma gibi. Çok zorunluysa soğuk suyla, elde çitilemeden yıkamanızı öneriyoruz.

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ