Çerez Örnek

Mezuniyet Töreni

E.Ü. Su Ürünleri Fakültesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 38. Dönem Mezuniyet Töreni

 

TÖREN YERİ VE ZAMANI

Yer: MÖTBE Yusuf Vardar Kültür Merkezi

Tarih: 03 Temmuz 2024 Çarşamba Günü

Saat: 14:00

Prova: 03 Temmuz 2024 Çarşamba Günü,

Saat: 10:00 MÖTBE Yusuf Vardar Kültür Merkezi

Fakülte olarak tören düzenimiz, diğer törenlerden daha farklı olduğu için daha özel bir prova gerektirmektedir. Bu nedenle, provaya tam saatinde gelirseniz, erken bitirebiliriz. Bu da, törene hazırlanmak için size daha fazla zaman kazandıracaktır.

 

TÖREN PROGRAMI (TASLAK)

 Giriş müziği ile mezunların salona girişi ve sahneye yerleşimi

 Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı

 E.Ü. Su Ürünleri Fakültesi Dekan Prof. Dr. Uğur SUNLU'nun konuşması

 E.Ü. Rektörü Prof. Dr. Necdet BUDAK'ın konuşması

 Fakülte birincisinin konuşması

 Dereceye giren öğrencilere ödül töreni ve Mezuniyet belgelerinin dağıtılması

 Tören sonu ve kep atma

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

1- Mezuniyet törenine katılacak tüm öğrencilerin provaya katılmaları zorunludur. Provada tören sahne düzeni ve diploma takdim sırasının belirlendiğini unutmayınız.

2- Tören sırasında kullanılacak olan cüppelerin tahsisli olması ve iade zorunluluğu bulunması dolayısı ile prova öncesi nüfus cüzdanına karşı öğrencilere teslim edilecektir.

3- Prova saatinde, bayan öğrencilerin törende giyecekleri ayakkabılarını yanlarında bulundurması gerekmektedir.

4- Tören giysileri: Erkeklerin şort, kısa pantolon, terlik, sandalet veya spor ayakkabı ile gelmemeleri kesinlikle önerilmekle birlikte bu törenin ömür boyu siz değerli öğrencilerimiz için bir anı olacağını hatırlatmak isteriz. Törene katılacakların ayakkabı rengi seçiminin koyu renk olması lacivert cüppe altında daha şık bir görüntü sağlayacaktır. Ayrıca bayanların, çok yüksek topuklu giymeleri, merdiven ve platforma çıkmada sorun yaratabileceğinden, çok önerilmemektedir.

5- MÖTBE’nin tören için salonun kapıları saat 13.00’de açılacak ve misafirler o saatte içeri alınmaya başlayacaktır. Velilerin ve misafirlerin bu saate yakın olarak tören alanına gelmeleri hususunu siz değerli öğrencilerimizden rica ederiz. O saate kadar provanın ve hazırlıkların devam edeceğini belirtmek isteriz.

6- Tören düzenimizde ilk 3’e giren öğrencilerimizin aileleri de sahneye davet edilecektir. Bu bağlamda ilk üç için katılım sağlayacak velilerimizin bu hususta bilgisinin olması önemlidir. Sahneye davet edilecek olan ailelerin törene katılmaması durumunda ilgililere lütfen haber veriniz.

7- Fakülte 1.si mezunumuzu şimdiden tebrik edertörende gerçekleştireceği konuşma için şimdiden başarılar dileriz. Fakültemizde geleneksel olarak 1’incilerimizin konuşmaları arşivlen dirilmektedir. Bu bağlamda metnini tamamladıktan ve kontrolü yapıldıktan sonra bize e-posta ilerletmesini rica ederiz (didem.ozdemirmis@ege.edu.tr) Konuşma metninin redüksiyonu ve onayı için Prof. Dr. Seray YILDIZ ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ